Program do obsługi działu prawnego Mecenas.iT skupia w sobie nie tylko najważniejsze funkcje popularnych obecnie programów CRM dla kancelarii, ale też zawiera pełną funkcjonalność oprogramowania dla kancelarii prawnych typu ERP, zarządzania i rozliczania czasu pracy oraz obiegu dokumentów. Jedną z unikalnych funkcjonalności jest zintegrowanie aplikacji Mecenas.iT z wyszukiwarką bazy orzeczeń Orzeczenia.com.pl – jest to jedna z największych i najszybciej rozwijających się wyszukiwarek aktów prawnych i orzeczeń w Polsce. Dzięki powiązaniu systemu zarządzania z wyszukiwarką mamy w systemie Mecenas.iT dostęp między innymi do orzeczeń: Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Sądu Powszechnego (sądy apelacyjne, okręgowe, rejonowe), NSA i wszystkie WSA, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Zamówień Publicznych.

Program do obsługi działów prawnych

Dostępne na naszym rynku programy dla działów prawnych muszą być przede wszystkim bezpieczne. Dla nas bezpieczeństwo naszych klientów jest jednym z najważniejszych celów stworzenia systemu Mecensa.iT. System jest zabezpieczony porównywalnie z bankowością internetową. Nasze oprogramowanie dla kancelarii prawnych Mecenas.iT przeszło pomyślnie kontrole GIODO, KNF oraz Departamentów Bezpieczeństwa kilku Banków w Polsce. System spełnia także wymogi postawione w rozporządzeniach MSWiA

Programy dla kancelarii prawnych i działów prawnych muszą odpowiadać potrzebom użytkowników i rozumieć różnorodność wykonywanej pracy. Dział prawny w różnych firmach, instytucjach zawsze ma swoją specyfikę działania. To właśnie ergonomia poruszania się po systemie przyświecała idei definiowania ekranu startowego przez każdego użytkownika w dziale indywidualnie. Dzięki temu ekran startowy każdy użytkownik tworzy dynamicznie i widzi tylko te elementy, które są mu potrzebne do codziennej pracy. Program do obsługi kancelarii, działu prawngo Mecenas.iT wyróżnia się także tym, że posiada w sobie generator dokumentów. Z poziomu systemu możemy generować gotowe do podpisu dokumenty np. wezwania do zapłaty, pełnomocnictwa, różnego rodzaju wnioski. Nasze oprogramowanie dla kancelarii prawnych, działów prawnych posiada także funkcjonalność wyszukiwania treści w plikach z poziomu systemu. Dzięki temu możemy oszczędzić bardzo dużo czasu przy wyszukiwaniu dokumentów. Innym obszarem wyróżniającym nasz system jest możliwość jego wielojęzyczności. Każdy użytkownik może pracować na innej wersji językowej (obecnie dostępne wersje językowe oprócz języka polskiego to: język angielski, język hiszpański).

Dzięki naszemu rozwiązaniu Mecenas.iT możemy szybko i łatwo wygenerować szereg różnych raportów dla innych działów w firmie (np. wykaz spraw i czynności podjętych w sprawie). Raport wykorzystanego czasu pracy pozwala nam za pomocą jednego kliknięcia zobaczyć już przepracowany czas oraz planowany do końca miesiąca. Dzięki tego typu raportom możemy jeszcze efektywniej delegować zadania i ograniczyć ryzyko nierównego podziału pracy pomiędzy poszczególne osoby i zespoły.

Oprogramowanie dla kancelarii prawnych i działów prawnych Mecenas.iT nie wymaga zakupu żadnych innych programów, licencji, systemów bazodanowych, ani sprzętu. Dzięki temu koszty wdrożenia systemu są przejrzyste i łatwe do wyliczenia. Także dodawanie kolejnych użytkowników jest bardzo proste – dzięki zastosowaniu serwera centralnego dodanie kolejnego użytkownika wymaga założenia mu loginu i hasła i już. Nie ma potrzeby instalacji jakichkolwiek programów przez użytkownika na jego sprzęcie.

Naszą ideą jest tworzyć takie programy dla działów prawnych, aby ich użytkownicy traktowali naszego Mecenasa.iT jak dobrego, kompetentnego kolegę po fachu.