Firma rodzinna JMK Computerate Sp. z o.o. została założona w kwietniu 2006 roku przez Jarosława Ogorzałka (współtwórcę firmy Softbank S.A. – ówczesnego lidera w produkcji oprogramowania dla bankowości w Polsce) oraz dwóch jego synów Marcina Ogorzałka i Krzysztofa Ogorzałka. Od początku swojego istnienia planowała związać swoją działalność z produkcją oprogramowania dla sektora prawnego i finansowego. Z czasem rozwinęła swoją działalność o oprogramowanie do obsługi nieruchomości.

Współtworzymy codzienną rzeczywistość przedsiębiorstw

 

Świadczymy szeroki zakres usług informatycznych, specjalizujemy się w dostarczaniu profesjonalnych rozwiązań IT dla biznesu. Flagowym produktem naszej firmy są systemy zarządzania Mecenas.iT dla kancelarii prawnych i działów prawnych, Syndyk.iT  – dla Doradców Restrukturyzacyjnych oraz JMK-CRM dla TFI i zarządców nieruchomości.

Nasze systemy tworzymy z myślą o ich użytkownikach, o efektywności codziennej pracy. Wiemy, że nasze oprogramowanie staje się integralną częścią przedsiębiorstw, w których jest wdrażane – dlatego dokładamy wszelkich starań, aby było najwyższej możliwej jakości. Większość z naszych systemów to kompleksowe narzędzia zawierające funkcjonalności popularnych obecnie CRM-ów, ale też pełną funkcjonalność systemów Business Intelligence. ERP, zarządzania i rozliczania czasu pracy, fakturowania oraz obiegu dokumentów, baz danych.

Jako firma rodzinna JMK Computerate Sp. z o.o. jesteśmy dumni, że codziennie wspieramy w pracy ponad 21.500 osób w Polsce.

Mecenas.iT - miejsca wdrożeń na koniec 2021 roku
Image module
Doświadczenie z innowacyjnością zwiększają szanse sukcesu

 

W swojej działalności firma łączy ponad 40-letnie doświadczenie w sektorze IT z innowacyjnością i najnowocześniejszymi technologiami. Dzięki temu gwarantujemy najwyższą jakość swoich produktów i usług.

Pod koniec 2012 roku nasza firma została Laureatem Rankingu Firm Rodzinnych. Ranking, organizował Newsweek Polska wraz z Raiffeisen Polbank S.A. Otrzymaliśmy także nagrodę Gepard Biznesu 2017.

Systemy Mecenas.iT i Syndyk.iT zostały wpisane przez Fundację LegalTech Polska do Katalogu narzędzi do zarządzania kancelarią lub działem prawnym.

Mecenas.iTSyndyk.iT znalazły także swoje miejsce w Raporcie Krajowej Izby Radców Prawnych o dostępnych na rynku systemach zarządzania kancelarią prawną i działem prawnym przedsiębiorstw. Pośród kart opisanych systemów Mecenas.iT posiada najwięcej wymienionych kancelarii referencyjnych: 10, a system Syndyk.iT: 5. Wszystkim naszym Partnerom dziękujemy!

W 2021 roku w Raporcie Komisji LegalTech przy OIRP Warszawa nasz program do zarządzania kancelarią Mecenas.iT otrzymał najwięcej głosów respondentów. Co dla nas najważniejsze – nie otrzymaliśmy żadnego głosu niezadowolenia z naszego systemu i obsługi po sprzedażowej.

Robimy wszystko, aby kreować lepszą przyszłość

Wspieramy środowisko prawnicze  – nasza firma rodzinna zaangażowała się w 2020 roku w akcję „Ratuj Biznes” przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw, a także w akcję #PodajRękęUrkainie w 2022 roku. W obu akcjach udostępniliśmy system Mecenas.iT bez opłat dla kancelarii, które świadczyły darmową pomoc prawną dla przedsiębiorców w związku z pandemią oraz uchodźcom. Angażujemy się także w wydarzenia sportowe takie jak Mistrzostwa Polski Adwokatów w Tenisie Ziemnym, których w 2021 i 2022 roku byliśmy Partnerem Strategicznym.

Pomagamy – wspieramy najbardziej potrzebujących. Wybierając nasze rozwiązania dla kancelarii i działów prawnych przyczyniacie się Państwo do podniesienia jakości ostatnich dni życia podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologicznego im. Św. Krzysztofa w Warszawie. Instytucja ta wspiera rocznie tysiące osób w Hospicjum Stacjonarnym, Hospicjum Domowym, Poradni Leczenia Bólu, Pomocy Ambulatoryjnej.

Edukujemy  – dostarczamy wiedzę z zakresu wdrożeń systemów, ale edukujemy także prawników pomagając podnieść umiejętności sprzedaży i marketingu usług prawnych czy elementów związanych z codziennym bezpieczeństwem IT kancelarii. W artykułach, które publikujemy znajdziesz wiele ciekawych i wartych naszym zdaniem uwagi podpowiedzi.

Kreujemy przyszłość – od czerwca 2014 roku do czerwca 2021 roku w Zarządzie, największego w Polsce Stowarzyszenia zrzeszającego firmy rodzinne, Inicjatywa Firm Rodzinnych zasiadał Wiceprezes naszej firmy Krzysztof Ogorzałek. Obecnie po 7 latach pracy na poziomie krajowym wspiera szereg prac jako Członek Rady Programowej IFR. Prezes naszej firmy Jarosław Ogorzałek jest aktywnym Członkiem Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz Członkiem Sądu Koleżeńskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. W ramach wykonywanych społecznie funkcji Jarosław Ogorzałek i Krzysztof Ogorzałek biorą aktywny udział w opiniowaniu zmian prawnych dla otoczenia biznesowego w Polsce. Braliśmy udział między innymi w pracach nad Ustawą o zarządzie sukcesyjnym, Fundacji Rodzinnej, braliśmy udział w zespole opiniującym kształt Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych w zakresie dotyczącym narzędzi informatycznych.

Ankieta Komisji LegalTech – Nowoczesne rozwiązania cyfrowe w praktyce kancelarii prawnych